Nawigacja
Strona Główna
O Oddziale
Spotkania i wyjazdy
Biuletyn
Galeria
Relacje
Strony przyjaciół
Kontakt
Losowa Fotka
019.jpg
019.jpg
Jesień Łemków w Łodzi [październik 2007]
Przyjaciele

Serednie Małe

...imprezy, imprezy...


Plakat         4 NOC PODRÓŻNIKA 
 W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na 4 NOC PODRÓŻNIKA TRAWERS 2008. Obejrzymy kilkadziesiąt krótkich, 15-minutowych relacji fotograficznych z niskobudżetowych podróży po całym świecie.
 NOC PODRÓŻNIKA odbywa się pod hasłem - Przyjdź i opowiedz o swojej podróży!!!
 
 W programie:
 - konkurs na najciekawszy pokaz, dyskusje podróżników,
 - wymiana doświadczeń praktycznych,
 - rozmowy ze specjalistami o sposobach zabezpieczenia przed chorobami tropikalnymi,
 - losowanie nagród wśród publiczności.
 
 Jeśli ktoś zechce chcesz podzielić się z innymi swoimi wrażenia z podróży - kontakt- Agnieszka 601 061 063

 06.12.2008 sobota - Rozpoczęcie o godzinie 19.00, zakończenie - późno w nocy.
...imprezy, imprezy...
PTT


...imprezy, imprezy...


W dniach 19 - 23 listopada 2008r., w al. Politechniki 3a w Łodzi odbędzie się 10.explorers festival 2008. Szczegółowy program Festivalu oraz niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.festiwalgor.pl
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Z naszej poczty elektronicznej...
PTT

Z naszej poczty elektronicznej...


Książnica Beskidzka, Bielski Klub Alpinistyczny i Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zapraszają na otwarcie wystawy Emila Mlynarcika "Obrazki spod Tatr".
Wystawa prezentowana będzie w dniach od 4 listopada do 30 listopada 2008r., w Książnicy Beskidzkiej przy ul. Słowackiego 17a w Bielsku-Białej.
Wstęp wolny.
Spotkania z Górami
  

Z A P R O S Z E N I E


          Oddział Karpacki Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Łodzi oraz Centrum Kultury Młodych w Łodzi mają zaszczyt zaprosić na doroczne "Spotkania z Górami".
Szczególnie serdecznie zapraszamy członków Oddziału - tych byłych i tych obecnych, a także wszystkich uczestników wypraw w Karpaty Wschodnie.
Impreza odbędzie się w CKM, ul. Lokatorska 13, w dniach 24 - 25 października 2008r. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program Spotkań.


Zrozumieć Bojków...

24 października (wstęp wolny)
    18.00 otwarcie 1. dnia Spotkań
    Gawęda Antoniego Derwicha o przyrodzie i ludziach Bieszczadów
    Wernisaż wystawy fotograficznej „Wędrowanie po Bojkowszczyźnie”
    Otwarcie wystawy „Nasze X-lecie”
    Opowieść Andrzeja Potockiego „Bojkowie - lud wypędzony”
    Koncert Julii Doszny

25 października (wstęp 30zł z „koszyczkiem”)
    19.00 otwarcie 2. dnia Spotkań
    X-lecie Oddziału Karpackiego
    Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Osławianie”

    Loteria fantowa, tańce, swawole przy muzyce Kapeli „Osławianie” (organizatorzy     zapewniają: zimne i ciepłe napoje, barszcz, pierogi, mamałygę, smalec, pieczywo)


Zapraszają organizatorzy:
    Oddział Karpacki PTT tel. 0-500 043 217
    Centrum   Kultury   Młodych   w   Łodzi ul. Lokatorska 13, tel. 42/684-24-02


Z naszej poczty elektronicznej...
PTT


Spotkanie w Zakopanem - zmiana miejsca zakwaterowania


Uwaga dla chętnych do udziału w XXV Ogólnopolskim Spotkaniu Oddziałów PTT w Zakopanem (19-21.09.2008) - - nastąpiła zmiana miejsca zakwaterowania. Nocować będziemy w DW Świerk przy ul. Piaseckiego 14A. Cena noclegu - ok. 35 zł.
W sprawach noclegów prosimy o kontakt z Włodkiem Janusikiem pod nr telefonu: 601-978-595 lub e-mail (do srody 17 wrzesnia): wjanusik@esculap.pl

Pozdrawiam,
  Nikodem Frodyma
Z naszej poczty elektronicznej...
PTT


Ogólnopolskie Spotkanie Oddziałów PTT
ZAKOPANE 19 – 21 września 2008r.

Zapraszam wszystkich członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na Ogólnopolskie Spotkanie Oddziałów połączone z uroczystością poświęcenia sztandaru towarzystwa.
Zaproszenie
APasek
............


Ania Pasek (1982-2007)
, studentka geologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, podróżniczka i fotograf. Osoba niezwykle wrażliwa i umiejąca wychwycić ulotne piękno otaczającego nas świata. Jej pasją były podróże i Góry, którym poświęcała się bez reszty, odwiedzając najbardziej dzikie zakątki jak Spitzbergen, Koło Podbiegunowe czy Islandię. Wszędzie tam starała się utrwalić na zdjęciach piękno świata, jaki mogła podziwiać. Fotografie Ani są nie tylko rejestracją obrazu, jaki widziała, ale także kreacją świata, który starała się przekazać innym, dokumentując swoje podróże. Każdy kolejny wyjazd był dla niej nowym wyzwaniem, do którego podchodziła z największym zaangażowaniem i pasją i który dostarczał Jej radości. Ostatnim była podróż do Francji i wspinaczka na Mont Blanc, z której to drogi wraz ze swymi dwoma towarzyszami już nie powróciła...

W dniu 5 września o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej "Anna Pasek (1982-2007) Wspomnienie". Wystawa prezentowana będzie w Centrum Kultury Młodych w Łodzi, ul. Lokatorska 13 do dnia 19 września 2008.


Zaproszenie na rowery, kajaki i grzyby

PTT
Zaproszenie na rowery, kajaki i grzyby

Zaplanowaliśmy tak „ad hoc” maleńki wypad weekendowy do Przedborza. Dla amatorów rowerowych wycieczek, kajakowych spływów, wędkowania oraz grzybobrania. Spectrum doznań naprawdę duże, także zapraszamy chętnych. Noclegi w dwóch standardach: pole biwakowe lub schronisko młodzieżowe. Schronisko w Przedborzu na ogół znane, 20 zet za spanko od osoby. Pole biwakowe na ogrodzonym terenie, las, blisko rzeki, bieżąca woda, w.c. typu „sławojka” – 10 zł od osoby za noc.
W Przedborzu wypożyczalnia kajaków, na razie 25 zł za dzień płynięcia + koszty przejazdu. W pobliżu do zwiedzania dla rowerzystów ciekawe górki i zabytkowe ruiny. Najwyższe wzniesienie (województwa łódzkiego) – Fajna Ryba – 437 m n.p.m.
Proponowany termin – ostatni weekend września.
Szczegóły na zebraniach Oddziału.


...
KIR
..............11 sierpnia 2008 roku zginął w Dolomitach w zejściu z Marmolady doznając wskutek upadku śmiertelnych obrażeń *prof. dr hab. TOMASZ MAZUR* matematyk, długoletni wykładowca Politechniki Radomskiej, a ostatnio Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prezes Oddziału Akademickiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Radomiu, w latach 1998-2004 członek Zarządu Głównego PTT, zaangażowany w szkolenie narciarskie i wspinaczkowe młodzieży, organizator wielu oddziałowych wypraw tatrzańskich i alpejskich.
Pogrzeb odbędzie się w Radomiu, w piątek 22 sierpnia.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. w kościele p.w. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej w Radomiu.

Zarząd Główny
Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

Wielce zasmucona informuję, że 11 sierpnia zginął na Marmoladzie nasz kolega Tomasz Mazur z Radomia. O ile do jutra zostanie sprowadzony do Radomia pogrzeb odbędzie się w terminie jak w załączonym nekrologu, który jest już na naszej stronie.
Zainteresowani w udziale w pogrzebie proszeni są o upewnienie się u mnie dzisiaj wieczorem.
Barbara Morawska-Nowak


Wieści z Internetu
PTT


WIEŚCI Z INTERNETU


Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia strony www.bieszczadzkieanioly.art.pl

Powtarzamy za Organizatorami, iż do 8 Festiwalu Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły, pozostało już tylko 29 dni. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat znajdziecie pod podanym wyżej adresem.
...z naszej poczty elektronicznej...
PTT

...Z NASZEJ POCZTY ELEKTRONICZNEJ...

1873 – 2008
135 lat Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego


MIELECKI KLUB GÓRSKI
„CARPATIA”

ODDZIAŁ
POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO55 OGÓLNOPOLSKI GÓRSKI RAJD
PRZYJAŹNI BIESZCZADZKICH
( Najstarsza impreza turystyczna w Województwie Podkarpackim )

WETLINA
02 – 09 .08.2008


Strona 9 z 10 << < 6 7 8 9 10 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.